Anasayfa / Sındırgı Tanıtım / Değerlerimiz / Bilge Nesillere ODTÜ’lülerden Ziyaret

Bilge Nesillere ODTÜ’lülerden Ziyaret

Sındırgı’mıza gelen ODTÜ Mimar ve Şehir Bölge Planlayıcıları atölyemizi ziyaret etti. Bilge Nesiller Enstitüsü olarak uzman ekimizle karşıladığımız  misafirlerimize Sındırgı’nın kültürü ve mimarisi bilgiler verip projelerine destek sözü verdik.

İlçemizdeki yağcıbedir kültürünün korunması ve tarihi yapıların gelecek nesillere aktarılmasına yönelik sohbet havasında geçen görüşmede Sındırgı’mızın mimari , kültürel ve doğal değerleri hakkında bilgi paylaşımında bulunduk. Ziyarete gelen ekibe atölyemizde sergilenen eserler, yurtiçinde ve yurtdışında tamamladığımız ve yürüttüğümüz projeleri anlattık.

Sındırgı’da Yaşam (www.Sindirgida.com ) web girişimimizle Sındırgı hakkında çeşitli araştırmalar sonucu elde ettiğimiz bilgileri ve dökümanları ekip ile paylaştık. Tasarım, proje ve araştırmalarımıza hayran kalan ekip ile hatıra fotoğrafı çektirerek daha sonra tekrar görüşmek üzere vedalaştık.

Sındırgı'mıza gelen ODTÜ Mimar ve Şehir Bölge Planlayıcıları atölyemizi ziyaret etti. Bilge Nesiller Enstitüsü olarak uzman ekimizle karşıladığımız  misafirlerimize Sındırgı'nın kültürü ve mimarisi bilgiler verip projelerine destek sözü verdik. İlçemizdeki yağcıbedir kültürünün korunması ve tarihi yapıların gelecek nesillere aktarılmasına yönelik sohbet havasında geçen görüşmede Sındırgı'mızın mimari , kültürel ve doğal değerleri hakkında bilgi paylaşımında bulunduk. Ziyarete gelen ekibe atölyemizde sergilenen eserler, yurtiçinde ve yurtdışında tamamladığımız ve yürüttüğümüz projeleri anlattık. Sındırgı'da Yaşam (www.Sindirgida.com ) web girişimimizle Sındırgı hakkında çeşitli araştırmalar sonucu elde ettiğimiz bilgileri ve dökümanları ekip ile paylaştık. Tasarım, proje ve araştırmalarımıza hayran kalan ekip ile hatıra fotoğrafı çektirerek daha sonra…
Puanla! - 100%

100%

Değerlendir!

User Rating: 5 ( 2 votes)

Yazar: Bilge Nesiller Enstitüsü

Bilge Nesiller Enstitüsü
Balıkesir merkezli kurulan ‘Bilge Nesiller Enstitüsü’ özellikle Balıkesir ve çevresinde başta olmak üzere çeşitli çalışmalar ve projeler yapmak vazifesi ile kültürel ve tarihi değerleri gözeterek, akılcı, dinamik, itibarlı, etik değerlere bağlı, güçlü ve dinamik bir Sivil Toplum Kuruluşu ufkuyla hareket eder.

Dikkatini Çekebilir

“Çiçeklerle Hoş Geçin, Balı İncitme Gönül” Diyen Sındırgılı Bir Kadın

İnsanoğlu var olduğundan bu yana yaşamını devam ettirmek için üretti. Doğada yaşamını sürdüren insan, sofrasında …