DUYURULAR
Anasayfa / Gündem / Uluslararası Sındırgı Yağcıbedir Halı, Kültür ve Sanat Günleri

Uluslararası Sındırgı Yağcıbedir Halı, Kültür ve Sanat Günleri

Sındırgılıları Sanat ile Buluşturmak Üzere 17. Uluslararası Sındırgı Yağcıbedir Halı, Kültür ve Sanat Günlerinde yerimizi aldık

Sındırgı Belediyesi bünyesinde hizmet veren Bilgi Evi Merkezimiz, Bilge Nesil Gençlik ve #Cetinia ile ortaklaşa ‘Balıkesir’in Güneydoğusu Geleceğe Açılıyor’ karma sergisiyle 17. Uluslararası Sındırgı Yağcıbedir Halı, Kültür e Sanat Günlerinde huzurlarınıza çıktık. Bizim ve gençlerimizle hazırladığımız Karma Sergimiz Bilgi Evi Merkezi ve Festival alanında taktirlerinize arz olundu. Sındırgı insanı en güzeline layık.

Bilge Nesil Gençlik olarak festival onursal başkanı Sındırgı Belediye Başkanımız Ekrem Yavaş ve beraberindeki heyetten Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Edip Uğur, Sındırgı Kaymakamı Sayın Ercan Ateş, Bigadiç Belediye Başkanı Sayın İsmail Avcu’ya güzel bir sunum yaptık. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Edip Uğur’a taktim edilen hat sanatıyla süslenmiş tabak esnaf tarafından da ilgi gördü.

 

Yazar Muhammet Asil Çetin

Ekonomist ve Mimar olarak öğrendiklerini, beğendiklerini hep Sındırgı için de istemiş, projeler hazırlamış, yazılar yazmış, Sındırgı için hayallerini yarınlara saklamış Sındırgı'da Yaşam proje koordinatörü. Aynı zamanda Bilge Nesil Dernek Başkanı ve Gençlik Lideri.

Dikkatini Çekebilir

Yağcıbedir Halılarında Kullanılan Renkler, Motifler ve Halı Ebatları

YAĞCIBEDİR Yağcıbedir Halıları Yörük aşiretinin örf, adetleri ve geçmişlerini yansıtan bir sanat eseridir. Yağcıbedir halıları …