Anasayfa / Gündem / Sındırgı – Gölcük – Balıkesir Seferleri Ne Zaman Başlayacak?

Sındırgı – Gölcük – Balıkesir Seferleri Ne Zaman Başlayacak?

Sındırgı – Gölcük – Balıkesir Seferleri Ne Zaman Başlayacak?sındırgı-gölcük-balıkesir-sındırgıda-yaşam

Bir zamanlar İstanbul-İzmir Yolu üzerinde kalan ilçemiz daha sonra yapılan yeni yolla safdışı kalmış. Şimdi de Otoban yapılıyor. İstanbul-İzmir Otobanı ‘da ilçemizin yine Gölcük tarafında kalan batı kısmında kalıyor.

Yeni yapılan yol ile ilçemizi bir türlü ilişkilendiremedik. Aslında ilçemizin turizm, tarım kaynaklarının pazarlanmasında en önemli unsurun yol olduğunu hepimiz biliyoruz. İzmir Yoluna bağlanmamız bu yönde önemlidir. Köylerin içinden geçen kısmının düzenlenerek Sındırgı- Gölcük Yolu düzeltilmelidir. Elbette planlanan yollar vardır fakat bir an önce Sındırgı- Gölcük Yolu düzenlenmelidir.

Sındırgımızda Otobüs firmalarımız arttı. Peki, Sındırgı- Gölcük- Balıkesir Seferleri (Sındırgı Ovası Yolu) Ne Zaman Başlayacak?sındırgı-gölcük-balıkesir-sındırgıda-yaşam

Yazar: Mustafa Çetin

Mustafa Çetin
Mustafa Çetin, Orman ve Su İşleri Bakanlığında 'Orman Yüksek Mühendisi' olarak çalışmaktadır. Ormancılığın SosyoEkonomisi ve kırsal kalkınmayla ilgilenmekte olup Doğa ve Sındırgı yazıları ile Sindirgida.com sayfamıza katkı sağlayacaktır. Kendisinin Sındırgı ve çevresini tanıtan anlatan "Bir İlçede Tarih, Kültür ve Tabiat; Sındırgı" kitabı mevcuttur.

Dikkatini Çekebilir

Eski bir Sındırgı Hikayesi: Andıklar ve İdris Dayı

Henüz Andıklı mevkiinden üzüm toplamak den yeni gelmiş olan Sıparalı İdris dayı zamanın deyimiyle odanın …