Anasayfa / Gündem / Sıcak Suyun Temelleri Atıldı

Sıcak Suyun Temelleri Atıldı

Sındırgı’da yıllardır özlemle beklenen sıcak su için önemli bir adım daha atıldı. Daha öncı sıcak su borularının bir kısmının döşenmesinin ardından ısı merkezinin temeli atıldı. “Hisaralan Kaplıcalarında ‘—’ bulunan 90 derece sıcaklığa sahip su, ısınma, seracılık ve turizm alanlarında kullanılması için ilçe merkezine getirilecek. Temel atma töreninde konuşan Belediye Başkanı Özgür Ertuğrul, 10 kilometre hattın borularının döşendiğini, geri kalan kısmının borularının ise gelmeye devam ettiğini söyledi. Ertuğrul, “Önümüzde seçim var, belki ben olurum, belki de olmam, ama sonuçta sıcak su ilçe merkezine gelecek, bundan emin olun. Sıcak su ilçemize hayırlı uğurlu olsun. Kendi öz kaynağımız olan sıcak su ilçe merkezine geldiğinde halkımız daha uygun ısınmış olacak. Doğalgaza göre daha avantajlı olacak. Ayda 300- 400 lira yerine 95 liraya daha temiz ısınacaksınız. Sıcak su ilçemizin gelişmesi için son derece önemli. Devam eden Laguna termal devre mülkleri ve Özdil termal evleri ile turizm alanında ilçemiz gelişmeye devam edecek” dedi. Müteahhit firma sahiplerinde Gökhan Demir, “Sıcak su çalışmaları kaldığı yerden devam ediyor. Sıcak su ilçe merkezine 4- 5 ay içerinde gelmiş olacak. Boru döşeme çalışmalarına bir süre ara verilmişti, ama şimdi yeniden başladı. Bugün ısı merkezinin temelini atıyoruz. Sıcak su Sındırgılılara hayırlı uğurlu olsun” dedi.

İHA

Yazar: Süleyman Çetin

Süleyman Çetin
Sındırgı'da doğup büyümüş, Kendini geliştirmek ve memleketine daha iyi hizmet edebilmek için uzaklara, Balıkesir'den çook uzaklara, gurbete gitmiş Sındırgı sevdalısı bir Mühendis.. "Doyduğum yer değil Doğduğum Yerdir Vatanım" demiş ve almış kalemini başlamış yazmaya..

Dikkatini Çekebilir

Tilki ile Leylek Masalı [Bir de Bu Haliyle Okuyalım]

Tilki ile leyleğin arkadaşlığını bilmeyeniniz yoktur. Tilki ile Leylek Masalı, bunun en farklı örneklerinden biri. Çok …