Anasayfa / Gündem / Sındırgı Sıcak Suyuna Kavuştu; Emeği Geçenlere Teşekkürler

Sındırgı Sıcak Suyuna Kavuştu; Emeği Geçenlere Teşekkürler

Uzun yıllardır siyasi sebeplerle projesi sonlandırılamayan ‘Sındırgı İlçesi Jeotermal Enerji’ projesi halkın yoğun isteği üzerine ve yine halkın baskıları sonucu Sındırgı merkezine kadar getirildi. Şimdi işin dha önemli hali olan sıcak suyun değerlendirilmesi safhasına gelinmiştir. Sıcak Suyun Değerlendirilmesi projesini hazırlayacak olan Belediye Başkanına başarılar dileriz.

jeotermal sıcak su Sındırgı ilçe teisi proje (2)jeotermal sıcak su Sındırgı ilçe teisi proje (4)jeotermal sıcak su Sındırgı ilçe teisi proje (3)

Proje Dört Belediye Başkanı Devirdi

Sındırgının 23 yıllık sıcak su hayali gerçek oldu. Her seçimde siyasi vaat olarak kalan projenin ilk aşaması tamamlandı ve su ilçe merkezinde tesislere getirildi. Mustafa Bakkal, Fikret Çiğdem, Ekrem Yavaş, Özgür Ertuğrul ve tekrar Ekrem Yavaş Belediye Başkanlığında çalışmalar sonuç verdi.

Bu akşam sıcak suyun ilçeye gelmesiyle Sındırgı için dönüm noktası oldu. Belediye Başkanımız Yavaş sıcak suyun ilçeye gelmesinden emeği geçen Kaymakam, Belediye Başkanı, Yöneticiler ve işçiler herkese teşekkür etti.

jeotermal sıcak su Sındırgı ilçe teisi proje (5)

Sındırgılıların Emeği İle

Sıcak suyun ilçeye gelmesinden sonra Sındırgılı Vatandaşlar;  “Bu potansiyelin iyi değerlendirilmesi gerekir. Sındırgı’nın geleceğine yönelik kullanım planı çıkarılmalı ve proje hazırlanmalıdır. Bundan sonra adil ve mantıklı kullanım için ilgilileri uyaracağız.” dedi.

Yazar: Hakan N.

Yüreğilli Kitap okumayı ve şiir yazmayı seven, İstanbul'da 657'ye tabi memurum.

Dikkatini Çekebilir

KÖYDE ÇÖP OLMAZ

Köy yaşamında israf ve atık kavramları neredeyse yoktur. Her şey doğaya saygı ve sürdürülebilirlik anlayışıyla …