Anasayfa / Kültür ve Sanat / 83 nerenin plakası? İsimsizler Dizisi Hakkında Merak Edilenler

83 nerenin plakası? İsimsizler Dizisi Hakkında Merak Edilenler

Son günlerin ses getiren yeni dizisi “İSİMSİZLER” Hakkında Merak edilenleri not ettik.

Kanal D ekranlarında yayınlanan İsimsizler dizisi tüyleri diken diken etti. Şehit olan Kaymakamın yerine yeni atanan yeni Kaymakam Fatih, Virankaya‘yı tanımak için dolaşıyor. Virankaya içerisindeki araçların plakaları dikkat çekiyor. Plakalar 83 olunca 83 nerenin plakası diye merak konusu oldu.

Virankaya Belediyesi Neresi?

Viranşehir, Şanlıurfa ilinin bir ilçesidir. Karıştırılanın aksine Virankaya ise film için oluşturulmuş bir isimdir.

İsimsizler dizisinde görmüş olduğumuz 83 nerenin plakası?

İsimsizler dizisinde gördüğümüz araçlarda bulunan 83 plakalı araçlar dikkat çekti. Hayali bir ilçe olan Virankaya’nın çekimleri Balıkesir’in Bigadiç ve Sındırgı ilçelerin’de yapılıyor. Dizide görmüş olduğumuz 83 plakalı bir ilimiz bulunmamaktadır.  Her hangi bir şehre isnat olmaması için 83 plakası konulduğunu düşünüyoruz.

Türkiye’de 81 vilayet bulunmaktadır. En son ilimiz olan Düzce’nin plaka kodu 81’dir. 81 Plakalı ilimiz Düzce’den sonra başka ilimiz bulunmamaktadır.

İsimsizler Dizisi Kamera Arkası Görüntüleri (Yeni)

İsimsizler Dizisi Nerede Çekiliyor?
Balıkesir’de “İsimsizler” Adlı Dizi Film Çekimleri Başladı. Balıkesir’in Bigadiç ve Sındırgı ilçelerinde geçtiğimiz 1 ay içinde oyuncu seçimleri yapılmıştı. Daha sonra 1. bölümüyle beğeni toplayan diziye setlerde ilgi büyük.


Burası Sındırgı’da eski askeriyeye giden yol. Umarız uzun süreli olur ve Sındırgımız tanıtılmış olur.


Balıkesir Bigadiç – Virankaya Hükümet Konağı olarak değiştirilmiştir.

İsimsizler Dizisinin Konusu Ne?

Fatih Keskin, genç bir diplomattır. Yeni görev yerine gitmeye hazırlanırken Güneydoğu’daki önemli ilçelerden biri olan Virankaya’nın Kaymakamı Orhan Yağız’ın hain bir saldırı sonucu şehit edilmesi, kararını değiştirir. Amirleri ve ailesi, onu bu kararından döndürmek istese de başaramazlar.

Virankaya’da 7 kişilik bir ekip oluştururken, hem terörle mücadele etmeyi hem de Kaymakam suikastının perde arkasını çözmeye çalışır. Fatih Keskin, Güneydoğudaki teröre karşı mücadelede kendisiyle omuz omuza savaşacak 7 cesur adam seçer. Onlarla yürüyeceği tehlikeli yolculukta sadece teröristlerle mücadele değil, terörü organize eden uluslararası ilişkileri de çözmek gibi bir görev üstlenir. Bunu yaparken de yolu genç Doktor Elif ve onun çevresinden ayrılmayan bölgedeki kaosun mimarlarından  Otto ile kesişir.

Kaymakam suikastının ilk ipuçlarına ulaşırken,  terör örgütü de Fatih’in ilk görev gününde ilçeyi ele geçirmek amacıyla büyük bir saldırıya hazırlanmaktadır. Bu saldırıda devlet içine sızmış paralel yapı ajanları, yabancı istihbaratçılar ve terör örgütü kol koladır.

Sındırgı’da Yaşam ekibi olarak Allah Tüm Vali ve Kaymakamlarımıza işlerinde kolaylık versin dileklerimizle..

Yazar: Süleyman Çetin

Sındırgı'da doğup büyümüş, Kendini geliştirmek ve memleketine daha iyi hizmet edebilmek için uzaklara, Balıkesir'den çook uzaklara, gurbete gitmiş Balıkesir sevdalısı bir Mühendis.. "Doyduğum yer değil, SEVDALI OLDUĞUM BALIKESİRDİR VATANIM" demiş ve almış kalemini başlamış yazmaya..

Dikkatini Çekebilir

TOROS DİYARI DOĞAL ŞEHİR SINDIRGI – 3

Renault 12 için “Dağ Keçisi” lakabı boşuna değilmiş. Özellikle kötü yollar, hatta insanların sadece yol …