Anasayfa / Gündem / Sındırgı Bilgi Evi Proje Kapsamında Kültür, Sanat Ve Kariyer Programı Düzenledi

Sındırgı Bilgi Evi Proje Kapsamında Kültür, Sanat Ve Kariyer Programı Düzenledi

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik projeleri kapsamında Sındırgı Belediyesi, Sındırgı İlçesini Geliştirme Derneği ve Remzi Çakar Bilgi Evi’nin ortaklaşa hazırladığı “ Balıkesir’in Güneydoğusu Geleceğe Açılıyor” projesi ile gençlerimiz Eskişehir – Ankara – Beypazarı Kültür, sanat ve Kariyer programı için 15 Mayıs 2015 gecesi yolculuğa başlamıştı.
Program kapsamında gençlerimiz Eskişehir’ de kültür, sanat ve kariyer merkezlerini ve kentin çeşitli noktalarını ziyaret etti. Eskişehir Programı sonrası Ankara’ya geçen ekip Ankara Kalesi, Gençlik Parkı, Cumhuriyet Müzesi ve Kurtuluş Savaşı Müzesi, Hacı Bayramı gibi kültürel noktalarını ziyaret etti. İkinci günde Ankara’da proje gereği “Kariyer” ana temasıyla üniversiteler, araştırma merkezleri ve bakanlık meclis gibi kurumlar ziyaret edilmiştir.
Kariyer Ana temasında Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi söyleyişi ve konferanslarından sonra ODTÜ, Hacettepe’de derse girilmiş ve akabinde kampüsler ziyaret edilmiştir.
Yoğun bir program sonrası “Hamamönü Köprü Sanat Merkezi” ile Sındırgı Bilgi Evi gençleri haftalardır gördüğü hat, kaligrafi, ebru gibi Geleneksel Sanatlarla ilgili sanat evi hocalarından bilgiler alındı. Tarihi Hamamönü sokaklarında Osmanlı ruhunu yaşayan gençlere Geleneksel Sanatlar Atölyelerinde güzel sunumlar yapıldı. Tezhip Hat Minyatür konusunda sanat sokağındaki ustalarla birebir görüşme fırsatı buldular ve eserleri incelediler.
Program kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığından Genel Müdür Mehmet Bıçkıcı ile görüşen gençler Belediye Başkanımız Ekrem YAVAŞ’ın selamını ileterek ilçemiz adına hediye takdim etti.
Gençlik ve Spor Bakanlığı destekleri ve Sındırgı Belediyesi nin katkılarıyla hazırlanan bu projeyle Sındırgı’nın önemli STK’larından Sındırgı İlçesini Geliştirme Derneği tarafından başvurulmuştur. Sındırgı’nın Beşeri Sermayesinin kapasitesinin arttırılması anlamında önemli olduğu kadar diğer (Sındırgı kurumları haricindeki) fon kaynaklarının kullanılmasında da örnek bir projedir.

sım
Sındırgı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ilçede bulunan STK’lar ile işbirliği içerisinde olarak Gençlerimiz için projeler üretmeye devam ediyor. Bir diğer proje olan ” Sındırgı Gençlik Sınırlarımızı Aştık ” projesi ile de gençlerimiz için yurt dışı kültür Programı hazırlanacak. Bu projenin ikinci kısmı ise açılacak kurslar ile Bilgi Evinde devam edecektir. Proje hakkında bilgilerin yanı sıra diğer etkinliklerimiz için Sındırgı Bilgi Evi Merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

sınf

Yazar: Muhammet Asil Çetin

Ekonomist olarak öğrendiklerini, beğendiklerini hep Sındırgı için de istemiş, projeler hazırlamış, yazılar yazmış, Sındırgı için hayallerini yarınlara saklamış Sındırgı'da Yaşam proje koordinatörü. Aynı zamanda Bilge Nesil Gençlik Dernek Başkanı ve Gençlik Lideri.

Dikkatini Çekebilir

TOROS DİYARI DOĞAL ŞEHİR SINDIRGI – 3

Renault 12 için “Dağ Keçisi” lakabı boşuna değilmiş. Özellikle kötü yollar, hatta insanların sadece yol …