Anasayfa / Kültür ve Sanat / 17. Uluslararası Sındırgı Yağcıbedir Halı, Kültür ve Sanat Günlerinde daha fazla sanat ile karşınızdaydık

17. Uluslararası Sındırgı Yağcıbedir Halı, Kültür ve Sanat Günlerinde daha fazla sanat ile karşınızdaydık

Bilge Nesil Gençlik ve Bilge Seramik Sanat ekibi ile ortaklaşa17. Uluslararası Sındırgı Yağcıbedir Halı, Kültür ve Sanat Günlerinde daha fazla sanat ile karşınızdaydık (2) ‘Balıkesir’in Güneydoğusu Geleceğe Açılıyor’ karma sergisiyle 17. Uluslararası Sındırgı #Yağcıbedir Halı, Kültür e Sanat Günlerinde huzurlarınıza çıktık.

 

Bu yıl 17. Si düzenlenen festivalde ayrıca yamaç paraşütü, yelkenler, eşsiz doğa manzarası, Sındırgı bakır yoğurdu, ekmeği, kolonyası, 17. Uluslararası Sındırgı Yağcıbedir Halı, Kültür ve Sanat Günlerinde daha fazla sanat ile karşınızdaydık (3)Yağcıbedir halısı, Yağlı Güreşler, peşrevler, maniler, davullar, defileler, cirit müsabakaları… Balıkesir’in ilk ve henüz tek Atlı Cirit Kulübünün ‘Sındırgı Atlı Cirit Kulübünün’  gösterileri de enfes bir sunum yaptı.

 

13-15 Kasım 2015 Sındırgı’da düzenlenen 17. Uluslararası Sındırgı Yağcıbedir Halı, Kültür ve Sanat Günlerinde ebru, hat, kaligrafi ve karikatür hakkında sunumun yanında Sındırgılılar ile bu geleneksel sanatlar üzerinde hoş sohbetler yapıldı.

 

Bilge Nesil Gençlik Başkanlığından yapılan açıklamaya göre Sındırgılılar ile yapılan geleneksel sanatlarla ilgili sohbetlerde esnafın bu sanatlara ilgisinin olduğu ve gençlerin özellikle meraklarını cezbettiğini’ dile getirdi.

Yazar: Süleyman Çetin

Sındırgı'da doğup büyümüş, Kendini geliştirmek ve memleketine daha iyi hizmet edebilmek için uzaklara, Balıkesir'den çook uzaklara, gurbete gitmiş Balıkesir sevdalısı bir Mühendis.. "Doyduğum yer değil, SEVDALI OLDUĞUM BALIKESİRDİR VATANIM" demiş ve almış kalemini başlamış yazmaya..

Dikkatini Çekebilir

Yörüklerde Duşak Kesme Geleneği

Yörüklerde “duşak kesme” töreniBebeklerin ilk adımlarını düz basacağına, hayat yolundaki adımlarını doğru atacağına ve her …