Anasayfa / Kültür ve Sanat / 90’larda Çocuk Olmak!

90’larda Çocuk Olmak!

DOKSANLAR ÇOCUKLUĞUNU ANLATAN 17 KARİKATÜR!

Çocukluğu 90’ların sonunda geçmiş biri olarak ve yine karikatüre ilgi duyan biri olarak Çizer Burak Ağdemir’in çizdiği 90’lar Evi / Mahallesi serisini bu yazı ile sizler için derlemek istedim. Çizerin hesabı: @burakagdemir
Eğer siz de 90’larda çocukluğunuzu geçirdiyseniz bu seriyi mutlaka seveceksiniz ve kendinizden iz bulacaksınız diye umuyor, çizimler ve yorumlarla sizi baş başa bırakıyorum.


Ya Rock Söyleyecez ya da Hicaz Vallahi Aç Kalacaz!!


90’lar mahallesi…Ulan bu böyle mi sorulur Michelangelo.?!


Biz de Bilye derdik ama Misket diyenlerimiz de vardı tabi.. 😏boş arsalar futbol dışında bu şekilde de çok kullanıldı, kedigözü favoriydi


Tabi o zaman Paint Ball falan yok Counter Strike hiç yok… boş inşaatlar , mahalle araları , okul bahçeleri seçkin haritalardı..😂 Fakat bazı Zalımeyler bunu iğneli yapardı , zaten onu yapmaya başladılar tadı kaçtı..

Tabi bakkal amca öyle hiddetli geldiğine bakmayın ufak bir azar çekti o kadar , caydırıcı oldu mu tabi ki Hayır..Pokemon ve Taso uğruna herşeye değerdi… Not: Yaşanmıştır..

Akşam ezan okununca eve giden bir kaç çocuktuk belki de… ama güzel bir nesildik… 

Bunu Sen de yaptın biliyorum… amaç neydi ki?


Evin uzunları… uzunlarımız… perdeler onlara emanet..


90’lar Evi
(Çılgın Bediş)


Bir pet şişe alırdık ve tekerlek kısmına sıkıştırırdık, pedal çevirdikçe şişenin tekerleklere sürtünerek çıkardığı o güçlü ses.. mahalleliyi çıldırtmaya yeterdi… 😂🙏🏻 ama çocuktuk işte. 


Kış güneşi dinlerken ardı ardına baktım bitmiş öyle.. (
Tsubasa)

Benzer kavgalar Futbolcu İsimleri veya Mortal Kombat Karakterlerinde de Yaşanmıştır…😂 Erkek çocukları iyi bilir…  (PowerRanger)


90’lar sonu Sanal Bebek Çılgınlığı ve Bünyelere verdiği etkiler.


Sevgili Kardeşim O Kaset artık Full karışık oldu ve sevilen parça çalınsın diye Kalem ile ileri sarıldı bile… (Ciguli)


90’lar mahallesi…Bir nesil Kimsenin Ardından Koşmadı Senin Ardından Koştuğu Kadar…


Bir dönem çevirmeli telefonlar evleri çabuk terketmemişti ve Hugo ve Tolga Abi heyecanı, kimi çocuklar için mutsuzlukla sonuçlanıyordu..


Veee Annelerimizin otomatik olarak Köşeyi dönebilen Ve İsabet oranı üst düzey olan Terliği..

Yazar: Süleyman Çetin

Sındırgı'da doğup büyümüş, Kendini geliştirmek ve memleketine daha iyi hizmet edebilmek için uzaklara, Balıkesir'den çook uzaklara, gurbete gitmiş Balıkesir sevdalısı bir Mühendis.. "Doyduğum yer değil, SEVDALI OLDUĞUM BALIKESİRDİR VATANIM" demiş ve almış kalemini başlamış yazmaya..

Dikkatini Çekebilir

Yörüklerde Duşak Kesme Geleneği

Yörüklerde “duşak kesme” töreniBebeklerin ilk adımlarını düz basacağına, hayat yolundaki adımlarını doğru atacağına ve her …