Anasayfa / Gündem / Balıkesir’in Mahallesi Hizmet Gelmediği İçin Kütahya’ya Bağlanmak İstiyor

Balıkesir’in Mahallesi Hizmet Gelmediği İçin Kütahya’ya Bağlanmak İstiyor

Balıkesir’in Mahallesi Hizmet Gelmediği İçin Kütahya’ya Bağlanmak İstiyor. kürendere, köy, Balıkesir, Kütahya, Simav, Sındırgı (2) Haber merkezine gelen habere göre konu hakkında muhtar, azalar ve ileri gelenlerle yapılan toplantıdan sonra böyle bir karar alındı.

Buna göre Kürendere Muhtarı Mehmet Tavlı, yaptığı açıklamada, Balıkesir’in büyükşehir olmasının kendilerine faydadan çok zarar getirdiğini öne sürerek, hizmet alamadıklarını belirtti.. Sındırgı’ya 65, Balıkesir’e 120 kilometre uzaklıkta bulunan mahallelerinde 400 kişinin yaşadığını ifade eden Tavlı, Simav’a ise 45 kilometrelik bir mesafede olduklarını ve genellikle buradan alışveriş yaptıklarını,daha çok gidip geldiklerini söyledi. Mahalemiz hizmet görmek istiyor biz bunu bekliyoruz. dedi

 

1990’lı yıllardan bu yana mahallelerine bir çivi bile çakılmadığını ileri süren Tavlı “Yakın köyler belediyeden hizmet alabiliyor, bizim köye seçim zamanlarının dışında hiç bir siyasetçi ya da yönetici uğramıyor. Kendi imkanımızla yaklaşık bir ay çalışıp içme suyumuzu getirdik. Şimdi büyükşehir statüsü gereği saat bağlatıp suyun parasını ödeyecekmişiz. Büyükşehir olunca maliyetler artıyor. Çiftçi Malları Koruma, bizden para istiyor. İstek çok hizmet yok. Taşımalı eğitim için 27 kilometre uzaklıktaki Düvertepe’ye giden ökürendere, köy, Balıkesir, Kütahya, Simav, Sındırgı (1)ğrencilerimiz çamur içindeki bu yolda rezil oluyor. Elektrik direklerimiz ağaç, dipleri çürümeye başladı, bazıları yıkıldı, üzerimize yıkılacak diye tedirgin oluyoruz. Köyün merkezinden geçen derede yaz kış su var ancak kanalizasyon bu dereye aktığından yemek için ektiğimiz sebze meyveyi bile sulayamıyoruz. Bu derenin ıslah edilmesi gerekiyor.Bütün köylüler olarak 45 kilometre uzaklıktaki Simav’a bağlanmamızın daha doğru olacağına inanıyoruz. Komşu ilçe Simav’ın 45 kilometre uzaklığında Kızılcık köyü var. 50 haneli bu köyün yolu 10 yıl önce asfalt oldu, bizim yolumuz niye asfalt değil? Biz Simav’a bağlanmak istiyoruz. Bu konuda Kütahya Valiliğine dilekçe vereceğiz. Hazırlıklarımızı yaptık” dedi.

 

 

Yazar: Hakan N.

Yüreğilli Kitap okumayı ve şiir yazmayı seven, İstanbul'da 657'ye tabi memurum.

Dikkatini Çekebilir

TOROS DİYARI DOĞAL ŞEHİR SINDIRGI – 3

Renault 12 için “Dağ Keçisi” lakabı boşuna değilmiş. Özellikle kötü yollar, hatta insanların sadece yol …