Anasayfa / Eğitim ve Bilişim / İstanbul’a Hürmet Eyüp’ten Başlar

İstanbul’a Hürmet Eyüp’ten Başlar

İstanbul’un en önemli Ziyaret Mahallerinden biride şüphesiz Ebu Eyyûb el-Ensarî ve Tarihi mekanlarıyla sur dışının en önemli yeri Eyüp’tür.
İstanbul’da yaşadığım sıralar her ay muhakkak ziyaret ederdim.

Programımız gayet dolu dolu Tarihi ve Kültürel mekanlarla devam ediyor efendim. Öğleden sonraki bu kısımda önemli kitapçılar ve sahaflar ile devam edecek. ‎Kitap ve Kültür temasında projemiz devam edecektir. Sındırgı Belediyesi Bilgi Evi Remzi Çakar için teşekkür ederiz. Projemiz bilindiği gibi Sındırgı İlçesini Geliştirme Derneği uhtesindedir.

İstanbul’da en güzel yerlerden biri de şüphesiz Haliç Sütlüce’deki MiniaTürk’tür. Sındırgımızın çeşitli köylerinden; Anlayarak Hızlı Okuma Kursu sonrasında belirlenen gençlerle İstanbul’un güzel mekanlarından MiniaTürk’deydık. İngilizce bilenlerden bir gencimizin diyaloğa girdiği bu Afrikalı gençlerle fotoğraf güzel olmuş değil mi?
Sındırgı Bilge Nesil İstanbul programı Balıkesir’in Güneydoğusu Geleceğe Açılıyor Projesi kapsamında düzenlenmiş olup proje Sındırgı Belediyesi destekleriyle SınGelDerneği uhtesindedir.
Yeni programlar ve yeni fırsatlar ‎KitapBilgi Evi Merkezimizde bulabilirsiniz. Sındırgı’da Yaşam bilge nesillere hizmet etmekle daha güzel.

 

Bilge Nesil Gençlik Başkanı

Muhammet Çetin

Yazar: Bilge Nesil Enstitüsü

Balıkesir merkezli kurulan ‘Bilge Nesil Enstitüsü’ özellikle Balıkesir ve çevresinde başta olmak üzere çeşitli çalışmalar ve projeler yapmak vazifesi ile kültürel ve tarihi değerleri gözeterek, akılcı, dinamik, itibarlı, etik değerlere bağlı, güçlü ve dinamik bir Sivil Toplum Kuruluşu ufkuyla hareket eder. Sındırgı Araştırmaları için Takipte Kalın!

Dikkatini Çekebilir

Sındırgı Hakkında Sık Sorulanlar

Balıkesir Sındırgıda deniz var mı? Sındırgı, Balıkesir il merkezine yaklaşık 60 km (45dk – 1 …