Anasayfa / Sındırgı Araştırma ve Tanıtım / Değerlerimiz / Süleyman Çetin’den “Evrensel Dil” Karikatür Sergisi

Süleyman Çetin’den “Evrensel Dil” Karikatür Sergisi

Yazar arkadaşlarımızdan ve beni siteye yazar olarak davet eden (Sağolsun..) genç kardeşimiz Süleyman Çetin’in Karikatür Sergisini gezdim ve çok beğendim.. Kendisi siteye yazmamış ben yazaym dedim ve düşüncelerimi aktarmak istedim..

Sergi afişinde kullandığı yağcıbedir halısı karikatürünü oldukça beğendim.  Sındırgı hakkında çizilmiş karikatür de çok iyi. Başarılarının daim olmasını temenni ediyorum.  Televizyonda çıkmış röportajını izleyemedim fakat, televizyon kayıtlarından bulursam burada da paylaşırım.

“Karikatürlerini fotoğraf çekebilir miyim?” dedim.
“Buyur abi..” dediği için o çektiğim karikatürleri de burada paylaşacağım.

Kendisiyle kısa bir konuşma yaptık ve bu sergisinin 7. sergisinin olduğunu, Yurtdışı ve yurtdışı ödüllü karikatürlerinin olduğunu söyledi. Ödüllü olan karikatürlerini konusu ile anlattı. Afişteki karikatürün dünyanın ilk yağcıbedir karikatürlerinden olduğunu da ekledi.

Ayrıca Sındırgı tanıtımı için çalışan karikatür çizeri / sanatçı olduğundan yani Sındırgı’nın Bir Değeri olduğu için “Değerlerimiz” kategorisinde paylaştım.

Yazar: Hakan N.

Yüreğilli Kitap okumayı ve şiir yazmayı seven, İstanbul'da 657'ye tabi memurum.

Dikkatini Çekebilir

Yörüklerde Duşak Kesme Geleneği

Yörüklerde “duşak kesme” töreniBebeklerin ilk adımlarını düz basacağına, hayat yolundaki adımlarını doğru atacağına ve her …

Bir yorum

  1. Çok çok teşekkür ederim 🙂 Sağolasın var olasın.. Her daim sanat sergilerimize beklerim, sanata ve sanatıçıya değer veren ince ruhlu birisi olduğunuz için şahsen ben de sizi takdir ettim abi. Yakın zamanda yurtdışında da bir sergim olacak, Ankara’da da bir karikatür yarışmasında ödül verildi, beklerim sizleri de müsaitseniz. Selamlar ve hürmetlerimle