Anasayfa / Gündem / Sındırgı Devlet Hastanesi’nin Yeni Yeri ve Sağlık Hizmetleri

Sındırgı Devlet Hastanesi’nin Yeni Yeri ve Sağlık Hizmetleri

Sındırgı Devlet Hastanesi’nin geçmişinden bahsetmiştik. Peki Sındırgı Devlet Hastanesinin geleceği nasıl olacak, bu konuda biraz çalışmak ve kafa yormak gerekecek.

Bilindiği gibi sağlık hizmetlerinde verimliliğin artırılması, kaynak tasarrufunun sağlanması ve hizmet sunumunun güçlendirilerek, yetkili merkezden sunulması için, ulaşım imkânları, nüfus, coğrafi ve sosyo-ekonomik şartlar ve bölge merkezli sağlık planlaması kriterleri gözetilmek suretiyle kişiye yönelik koruyucu sağlık hizmetleri, birinci basamak ve gezici sağlık hizmetleri ile yataklı tedavi hizmetlerinin ilçe devlet hastaneleri bünyesinde aile hekimleriyle birlikte entegre sağlık hizmet sunum modeli ile verilmesi amacıyla hazırlanan “Sağlık Bakanlığına Bağlı İlçe Devlet Hastanelerinde Entegre Sağlık Hizmeti Sunulmasına İlişkin Usul Ve Esaslar Hakkında Yönerge” 28.09.2011 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Ülke olarak sağlık sektöründe önemli yatırımlar yapılırken bazı kör noktalar kaldığı da aşikârdır. Sındırgı Devlet Hastanesi de yatırım bekleyen sağlık birimlerinde yer almaktadır.

Sındırgı Devlet Hastanesi’nin Sındırgı girişindeki ‘Orman Deposu’ alanına yeniden yapılacağı bilinmektedir. Sındırgı Devlet Hastanesi yerleşke şeklinde yapılacak bu alanda daha donanımlı ve daha nitelikli olacağı aşikârdır. Diğer yandan bu alanda yapılacak yeni Sındırgı Devlet Hastanesi Sındırgı’ya gelmesi gereken doktorların yaşam standartlarının yükseltilmesi anlamında da önemlidir. ‘Sındırgı Jeotermal Konut Enerjisi’ ile de Sındırgı daha yeşil ve daha iyi bir ilçe olacaktır. Çok değil bu yazıları kaleme aldıktan 2 sene içinde devlet memurlarının gelmek istediği ilçe olacaktır. Çünkü yapılan yollar, İstanbul-Ankara otobanına yapılan bağlantı yolları Sındırgı Devlet Hastanesinin kapasitesini de kalitesini de arttıracaktır.Sındırgı Devlet Hastanesi Geçmişi, Yeri ve Sağlık Hizmetleri

Umarız ki “Sındırgı Devlet Hastanesi Kampüsü” binaları, donanımları, yeşil alanları, lojmanları ve barındırdığı doktorlarıyla da çok iyi olacaktır.

Taştepe Orman Deposunda yeni yapılan Sındırgı Devlet Hastanesi Kampüsü Sındırgılılar içinde yeni bir yeşil alan olacak ve insanlar ziyaret edecektir.

 

Yazar: Mustafa Çetin

Mustafa Çetin, Orman ve Su İşleri Bakanlığında 'Orman Yüksek Mühendisi' olarak çalışmaktadır. Ormancılığın SosyoEkonomisi ve kırsal kalkınmayla ilgilenmekte olup Doğa ve Sındırgı yazıları ile Sindirgida.com sitemize katkı sağlayacaktır. Kendisinin Sındırgı ve çevresini tanıtan anlatan "Bir İlçede Tarih, Kültür ve Tabiat; Sındırgı" kitabı mevcuttur.

Dikkatini Çekebilir

BELEDİYE VE MUHTARLIĞI KAZANANLARA VE KAYBEDENLERE

Teşekkür ve Etkili Bir Başlangıç: Seçimi kazandığınız için tebrikler! İlk adım olarak, destekçilerinize ve seçmenlere …

Bir yorum

  1. Biran önce yatırım yapılmalı.. Herşey yol değil, tabi yol da bir hizmet fakat tek başına yeterli değil..