Anasayfa / Gündem / Sındırgı’da Atatürk Silüeti

Sındırgı’da Atatürk Silüeti

Sındırgı’mızın keşfedilmemiş ya da göz önünde olmayan o kadar değeri var ki bunlardan biri de ilçe merkezinde herkesin bildiği ama idrak edemediği Atatürk Silueti. Bu yer öyle çok uzak bir yer değil Sındırgı’nın her noktasından rahatlıkla görülebilen bir yer, tabi bakış açısı biraz kenarda olabilir.
Ülkemizde bilinen Atatürk siluetleri var ancak Sındırgı’mızdaki Atatürk siluetinin tamamı kayadan gözlenebiliyor.
İlçe olarak Sındırgı ismini, mahalle isimlerini, okul isimlerini kurtuluş savaşında göstermiş olduğu kahramanlıklardan alan ilçemize, kurtuluş savaşının baş kahramanının sulieti çok yakışıyor.     Ancak bunun reklamının daha iyi yapılması gerekir ki ilçemiz daha anlamlı bir değerini ön plana çıkarsın, Sındırgı’mızın adı duyulsun. işte www.Sindirgida.com un bu haberi, bu keşfi ortaya çıkarıp Sındırgı’mızın bir değerini daha ön plana çıkarma  yolunda atılmış ilk adımdır.

Atatürk siluetinin olduğu yer hepimizin bildiği Kartalkaya olarak bilinen Taştepe  olarak da adlandırılan yer. Hatta bu Atatürk silüetinin yakınına bayrağımız da dikilmiş durumda.
Atatürk siluetini yalnız bu şekilde görmek isteyenler Yazılıkavak olarak bilinen muhitten güneş batmadan yarım saat önce taştepeye bakarak kafasını hafif sola yatırdığı zaman fark edebilir. Eğer normal zamanda bakar iseniz de silüetin bazı yerleri eksik kalmakta sadece anımsatmakta ancak bu vakitte bakıldığında ise kayaların birbirlerine gölgeleri ile siluet tamamlanmakta..
Sindirgida.com olarak biz de bu hayret verici kareyi takipçilerimiz için fotoğrafladık. Bizi takip etmeye devam edin. Saygı ve sevgiler, esen kalın.

Sındırgı'da Atatürk Silüeti

Türkiye’deki tüm Gazi Mustafa Kemal Atatürk silüetlerini görüntülemek için Bu yazıya göz atabilirsiniz :
http://sindirgida.com/bize-her-yer-seni-hatirlatir-ataturk-siluetleri/

Yazar: Muhammet Asil Çetin

Ekonomist olarak öğrendiklerini, beğendiklerini hep Sındırgı için de istemiş, projeler hazırlamış, yazılar yazmış, Sındırgı için hayallerini yarınlara saklamış Sındırgı'da Yaşam proje koordinatörü. Aynı zamanda Bilge Nesil Gençlik Dernek Başkanı ve Gençlik Lideri.

Dikkatini Çekebilir

KÖYDE ÇÖP OLMAZ

Köy yaşamında israf ve atık kavramları neredeyse yoktur. Her şey doğaya saygı ve sürdürülebilirlik anlayışıyla …

5 yorumlar

  1. Çok iyi 🙂 paylaşım ve fotoğraf için teşekkürler. GSM vericilerinin olduğu bir tepe vardı oraya mı ait görüntü

  2. mustafa Kahraman

    vay vay vay. çok olay bir haber bu. ne ilginç bir keşif ama. turizmde patlama yaşatır bu haber, iyi duyurmak lazım, reklam yapılsın belgesel çekilsin….

  3. insan silueti denilsin ve böylece konjektüre de uygun 🙂

    Belediye sahip çıkmazsa olmaz ki…

  4. bu haberi daha önce görmüştüm ama alttaki resmi ilk defa görüyorum. çok şaşırtıcı. ne bakış açısı ama. ben hergün burayı görüyorum hiç aklıma gelmemişti. belediye buna tanıtım yapmalı ki turizm için adım olsun. gerçekten memleketimizde daha neler var kim bilir. siteniz çok yenilikçi ve ilginç. zevkle takip ediyoruz. başarılar gençler. şaşırtın bizleri 🙂