Anasayfa / Siyaset / Sındırgı’da Seçimler Öncesi Heyecan ve Gerilim Dorukta

Sındırgı’da Seçimler Öncesi Heyecan ve Gerilim Dorukta

  • Yerel seçimler hızla yaklaşıyor. Partiler arası seçim yarışı kızışıyor. Bu kızışmanın iktidar çekişmesi değil de proje,ihtiyaç, Sındırgıyı geliştirme yolunda olmasını tercih ederiz. Sındırgı’mız için kim hayırlı olacaksa Allah ona nasip eylesin. Malum Sındırgıyı hep bu çekişmeler geri götürdü.
  • Bu bir hizmet yarışıdır, projedir, inşaattır, imardır, uygulamadır, altyapıdır, sosyal hizmettir, şehirciliktir, köylere hizmet götürmedir..
  • Şuan jeotermal seracılık, termal turizm dışında  Sındırgı’nın önünü açacak bir proje ufuklarda pek gözükmüyor.
  • Belediyenin çok değerli mülkleri satılmış, jeotermal ısıtma engellere takılmış, jeotermal seracılık zora girmiş, borç batağında olan, bunun yanında büyükşehir olması sebebiyle hizmet alanı genişlemiş bir belediye var Sındırgı’da.
  • Ama geniş çerçeveden bakıldığında Sındırgı’da yapılabilecek birçok proje var Sındırgı’yı makus kaderinden kurtarıp ‘’çıkmaz sokak’’ pisikosundan kurtaracak. herşeyi siyasetten beklemek yerine projelerle, planlı akılcı yatırımlarla bunlar gerçekleştirilebilir.
  • Seçmenlerimizin siyasete, şova, rüzgara kapılmadan kendileri için değil Sındırgı için oy kullanmaları, adaylarımızın da projelerini konuşturması, Sındırgı için çalışması dileğiyle..

Saygı ve sevgiler.

Yazar: Süleyman Çetin

Sındırgı'da doğup büyümüş, Kendini geliştirmek ve memleketine daha iyi hizmet edebilmek için uzaklara, Balıkesir'den çook uzaklara, gurbete gitmiş Balıkesir sevdalısı bir Mühendis.. "Doyduğum yer değil, SEVDALI OLDUĞUM BALIKESİRDİR VATANIM" demiş ve almış kalemini başlamış yazmaya..

Dikkatini Çekebilir

Sındırgı Siyasi Tarihi: Halkçı Parti (HP)

HALKÇI PARTİ (HP)Halkçı Parti 12 Eylül darbesinden sonra 20 Mayıs 1983’de kurulmuş ve 2 Kasım …