Anasayfa / Eğitim ve Bilişim / Sındırgı’nın En Büyük Sorunu “İşsizlik”

Sındırgı’nın En Büyük Sorunu “İşsizlik”

Sındırgı,  tarımsal, turizm, jeotermal seracılık  potansiyeli yüksek olan, genç ve dinamik nüfusa sahip bir ilçedir. Ama ne yazık ki şuan çok göç veren, kahveleri dolu, gençleri istikbalsiz, festivaline bile kimsenin gelmediği, tabelalarda ismi olmayan bir ilçe haline geldi. Bunların en büyük sebebi hatta tek sebebi denilebilir “siyasi çekişmeler” dir.
Malum önümüzde seçim var. Yerel yönetimler işsizliği önlemede büyük etken. Mevcut belediye işsizliğe çare için güzel uygulamalar yapsa da şuan yetersiz.
Parti adayları bu konuya çözüm bulursa hep savundukları “hizmet” kavramını yerine getirmiş olacaklardır ama bu çözüm öyle bir çözüm olmalı ki;
Sındırgı’nın doğasına, tabiatına, sularına zarar vermeyen bir fabrika olmalı. seneye öğrenci kapasitesi artacak hizmet sektörü ağırlıklı yatırımlar yapılarak doğa kirletilmeden yatırım yapılabilir. Bu Hem ilçemizde okuyan  öğrencilerin memnuniyetsizliğini giderir hem işsizliğe çözüm olabilir.
İhaleleri, Sındırgıya hayrı dokunacak  ve çalışanlarını amele gibi çalıştırılmayacak  vicdanlı şerefli bir işveren
Sındırgı’ya  öyle yatırımlar yapılmalı ki, Sındırgı’ya marka kazandıracak, Sındırgı’yı geçip gidilecek yer değil kalıp konaklayacak bir yer haline getirmeli.
Şu Sındırgı’ya Çılgın Projeler yazımızda ele aldığımız gibi Sındırgı’ya çok güzel projeler yapılabilir..

Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Yazar: Süleyman Çetin

Sındırgı'da doğup büyümüş, Kendini geliştirmek ve memleketine daha iyi hizmet edebilmek için uzaklara, Balıkesir'den çook uzaklara, gurbete gitmiş Balıkesir sevdalısı bir Mühendis.. "Doyduğum yer değil, SEVDALI OLDUĞUM BALIKESİRDİR VATANIM" demiş ve almış kalemini başlamış yazmaya..

Dikkatini Çekebilir

BELEDİYE VE MUHTARLIĞI KAZANANLARA VE KAYBEDENLERE

Teşekkür ve Etkili Bir Başlangıç: Seçimi kazandığınız için tebrikler! İlk adım olarak, destekçilerinize ve seçmenlere …

4 yorumlar

  1. kesinlikle çok haklısınız. işte bu siyasi çekişmeler ilçemizi öteleştirip balıkesirin en geri ilçelerinden biri haline geldi. siyasetçiler de umut verdi ama yatırım yapmadı. herkes kendi cebini dolduruyor. klavye delikanlılığı yapmıyacam ama ilerde göreceksiniz sındırgıya hayrı dokunacak birisi gelecek.

  2. bende işte bu yüzden hep liseden beri dışarda okudum. gurbet elde yazık oluyor bu kadar güzel bir memlekette doğupta göç etmek zorunda kalmaları. belediye halk meclisi tarzı bir uygulamayla sındırgının sorunlarına çözüm bulabilir. kimsenin vaadini göremedik daha. yıllardır hep aynı. uzaktayken özlüyoruz varınca sıkılıyoruz. en iyisi hayalizdeki sındırgı 🙂 işte hayalimizdeki sındırgı içinde vatandaşla işbirliği şart.

  3. işsizliğe derman olacak hamleler yerine politik ve çıkar amaçlı rantlar devam ediyor. Rantlar işsizlik rampasında erimedi gitti 🙂

  4. ekrem başkan seçildi bakalım inşallah eski tecrübeleri ve yeni pişmanlıkları harmanlayım daha güzel bir dönemle sındırgıya hizmet eder. sındırgının çok çalışmaya ihtiyacı var çoooook. yıllardır köy kasaba görünümünden arınamadı. meydanın değişmesi yeni simgesel çalışmaların eklenmesi gerek.