Anasayfa / Bilge Nesil / Sındırgının Yeni Markası Oldu

Sındırgının Yeni Markası Oldu

Baharın habercisi ve tek eşli olan leylekler Sındırgı’mızın da sembolü olmuştur. Bu kapsamda Tasarımcı grafiker Süleyman ÇETİN  tarafından hazırlanan leylek figürü ve ‘’ Sındırgı ‘’ yazısını ilçemizin birçok yerinde ve ürününde görmek mümkün. Sosyal medyada da çok beğenildi.

Bu tasarımı hazırlayan Bilge Nesil Turizm Derneği  üyesi Süleyman ÇETİN : Sındırgı sakin şehir potansiyelinde, doğası kültürü ve iklimiyle leyleklerin yaşadığı yer olan bir ilçedir. Leylekler bir yeri mekan edinmişse orada sakinlik ve huzur vardır, doğası, havası temizdir, Sındırgı’mıza hazırladığımız bu simge turizm sembolü olarak birçok ürün ve çizimle turizm değerlerine işleniyor.  Bilge Nesil Turizm Derneği olarak bu ve bunun gibi birçok tasarımı ve ürünü Sındırgı’mızın tanıtımında  kullanılması için hazırladık ‘’ diye konuştu.

Sındırgı’nın en çok kullanılan markası leylek yuvasında duran iki leylek figürüdür. Belediye binasının yıkılması bile bu sebeple 1-kaç ay bekletildi. Bereketin simgesi olarak bilinen leyleklerin bölgedeki en büyük kolonisinin bulunduğu Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde çiftçiler, leyleklerin tarlalardaki zararlı haşere, kemirgen ve sürüngenlere karşı etkili olduğunu söylemektedirler. Gagası ve ayakların uzunluğuyla dikkat çeken leylekler, kanat kısmı hariç tamamıyla beyaz tüylerden oluşuyor. Büyük bir kuş olup 100–115 cm uzunluğunda, 2,3 ila 4,5 kg ağırlığından oluşan leylekler, baraj etrafındaki Çaygören ve Pürsünler mahallelerinde de  sulak alanları tercih ediyor.

Aynı zamanda sitemizin editörlerindendir ve bana bu siteye yazma fırsatı verdiği için  kendisine teşekkür etmek istiyorum.

Hakan N. / İstanbul

Yazar: Hakan N.

Yüreğilli Kitap okumayı ve şiir yazmayı seven, İstanbul'da 657'ye tabi memurum.

Dikkatini Çekebilir

BELEDİYE VE MUHTARLIĞI KAZANANLARA VE KAYBEDENLERE

Teşekkür ve Etkili Bir Başlangıç: Seçimi kazandığınız için tebrikler! İlk adım olarak, destekçilerinize ve seçmenlere …