Anasayfa / Gündem / Yeni Festival Alanını Nasıl Buldunuz? İyi ve Kötü Eleştiriler Sizce Nedir?

Yeni Festival Alanını Nasıl Buldunuz? İyi ve Kötü Eleştiriler Sizce Nedir?

Bu yıl 16.sı düzenlenen Sındırgı Yağcıbedir Halı, Kültür ve Sanat festivali bildiğiniz üzere Tolga Yavaş köşe yazarımızın bahsettiği /eleştirdiği üzere Panayır ile birlikte Sındırgı Kapalı Pazaryeri Alanında ilk defa denendi.

Yeni alanda sergi açmış biri olarak gelen kişilerden yada çarşıdaki esnaflardan olumsuz yorumlar duydum. Bazıları çarşı merkezde olmadığı için kötü bulmakta iken bazıları da sadece muhalefet olsun diye kötülüyor gibi geldi.. Yani tam manasıyla açıklama yaparak eleştiren göremedim. Bir eleştiri yapılırken dayanakların olmalı ki bu söylediklerin değerlendirilsin. Değil mi?

He bana sorarsanız ben açıkçası yenilikten yanayım. Yenilik derken meydanda olması köy pazarı gibi olmaktaydı yeni birşey denenmesi iyi oldu. He bakılır iyi sonuçlar alınmazsa tekrar eski haline geçilir. Ama denemek kanımca iyi oldu..

Örneğin 1.gün fırtınalı hafif yağmur ve son gün (6 eylül)’de yağmur yağışı oldu. Bu yağışlar pek sergi açanları bu şekilde etkilememiş oldu.
Ve bu sistem büyük şehirlerde kongre merkezlerinde “Balıkesir Günleri”, “Trabzon Günleri” ..vb isimleriyle düzenlenen şenlik mi diyeyim artık festival mi diyeyim bilemiyorum onlara benzedi. Tabi onlarda katılımcı çok oluyor. Bardak üzerine tasarım yapanlar gelir, bir sürü sanatsal ve ilginç ürünler getirilir ve sergilenir. Bizim bu festivaller bu yönden genel olarak zaten eksik durumda idi. Bu senede eksik.

Özellikle bu düşüncelerimi ve sizin düşüncelerinizi festival bitiminde yazdım ki görmüş ve denemiş olarak yorum yapmak daha sağlıklıdır..

Neyse benim olumlu ve olumsuz diyeceklerim /eleştirilerim bu kadar SÖZ SİZDE..

Siz ne düşünüyorsunuz bu seneki festival alanının pazar yerinde denenmesi hakkında?

Yazar: Süleyman Çetin

Sındırgı'da doğup büyümüş, Kendini geliştirmek ve memleketine daha iyi hizmet edebilmek için uzaklara, Balıkesir'den çook uzaklara, gurbete gitmiş Balıkesir sevdalısı bir Mühendis.. "Doyduğum yer değil, SEVDALI OLDUĞUM BALIKESİRDİR VATANIM" demiş ve almış kalemini başlamış yazmaya..

Dikkatini Çekebilir

BELEDİYE VE MUHTARLIĞI KAZANANLARA VE KAYBEDENLERE

Teşekkür ve Etkili Bir Başlangıç: Seçimi kazandığınız için tebrikler! İlk adım olarak, destekçilerinize ve seçmenlere …

7 yorumlar

  1. Süleyman Çetin

    Sergi açan biri olarak yine eksiklerden biride sergi alanlarının etrafının kapatılmamasıydı. Biz kendimiz çivi ve çekiçleri getirdik ve belediye işçilerinin yapması gereken işi yaptık. Hadi biz yaparız da.. Dışarıdan gelen bir kişi bunu hiç iyi görmez. Belki de bu yüzden dışarıdan farklı işlerle uğraşan sanatçı gelmiyordur..

  2. 4 gün olarak değiştirilmesi de ilk defa denenen bişey bunu da ekleyebilirsiniz Süleyman Çetin

  3. bence bu sene ki festival pek iyi değildi. kendi kendimize çalıp oynuyoruz. lafta büyükşehir olduk. ee hani böyyükşehirden katılımcı?

  4. Resmen rezillik BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EDİP AĞASI o gün Burhaniye’de Zengin bir ağanın bilmem ne açılışını yapıyordu. Bir Saatini ayıramadı. O Ağa…

    Birdaha AK Partiye oy vermicem diyecem şimdi…