Anasayfa / Gündem / Bilge Nesiller Gençlik Platformunu Fas’a Taşıyacak

Bilge Nesiller Gençlik Platformunu Fas’a Taşıyacak

Beşinci Akdeniz Ormancılık Haftası’na Daha Yeşil Bir Dünya İçin Gençlik Platformu adına Derneğimiz tarafından hazırlanan projeyle 5 kişi katılacaktır.

Akdeniz Ülkeleri Ormancılık Kuruluşları Akdeniz ormanları işbirliği için ortak bölgesel bir platform oluşturmak üzere güçlerini birleştirmişlerdir. Bu çabaların sonucu olarak birincisi 2010 yılında ülkemizde Antalya’da, ikincisi 2011 yılında Fransa-Avignon’da üçüncüsü Cezayir-Tlemcen’de, Dördüncüsü İspanya’da organize edilen “Akdeniz Orman Haftası” etkinlikleri düzenlenmektedir. Bu Organizasyonun ana düzenleyicisi; Silvamed Sekretaryası (GIZ, FAO, CHIEAM, MFMN, EFİMED, AIFM) olup Mart ayında 2 yılda bir yapılmaktadır. Uzmanlarımızın uzun yıllardır takip ettiği sürece iştirak devam etmektedir. Beşinci Akdeniz Ormancılık Haftası- Fas Agadir Şehrinde 20-24 Mart2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

Ana Teması; Akdeniz Ormanları Ve Peyzaj Restorasyonu

Fas’ın Agadir şehrinde yapılacak olan Beşinci Akdeniz Ormancılık Haftasının ana teması; Akdeniz Ormanları ve Peyzaj Restorasyonu olarak belirlenmiştir. Program hakkında daha fazla bilgi şu bağlantı; http://www.5.medforestweek.org/

Daha Yeşil Bir Dünya İçin Gençlik Platformu Projesi

Beşinci Akdeniz Ormancılık Haftası (MFW5) Fas’ın Agadir Şehrinde 20-24 Mart2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Daha Yeşil Bir Dünya İçin Gençlik Platformu ekibi tarafından bu proje hazırlanmıştır. Proje Bilge Nesil Gençlik Bilişim Sanat Turizm Derneği maharetiyle AB Sivil Düşün’e sunularak onaylanmıştır. Bilindiği gibi Platform çalışmalarına kurucu STK’lar; Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi, Öz Orman İş Sendikası, Yeşil Türkiye Ormancılar Derneği, Bilge Nesil Gençlik Bilişim Sanat Turizm Derneği, Orman Mühendisleri Odası, Türkiye Toprak Bilimi Derneği temsilcileri yanında uzman ve yeni katılan STK’larla devam etmektedir.151

Akdeniz Havzası ülkelerindeki ilgili STK’lar ile temaslar kurarak ağ geliştirme ve MFW5’de yan etkinlik yaparak Türkiye’nin görünürlüğünü arttırmak; ilgili konularda kurumsal kapasiteyi arttırmak; ilgili temaya uygun sunum yapmak hedeflenmektedir. Fas’ın Agadir Şehrinde yapılacak Beşinci Akdeniz Ormancılık Haftası programına 5 kişi katılacak.

Foto 1. Beşinci Akdeniz Ormancılık Haftası Tertip Kurumları

 

 

Yazar: Bilge Nesil Enstitüsü

Balıkesir merkezli kurulan ‘Bilge Nesil Enstitüsü’ özellikle Balıkesir ve çevresinde başta olmak üzere çeşitli çalışmalar ve projeler yapmak vazifesi ile kültürel ve tarihi değerleri gözeterek, akılcı, dinamik, itibarlı, etik değerlere bağlı, güçlü ve dinamik bir Sivil Toplum Kuruluşu ufkuyla hareket eder. Sındırgı Araştırmaları için Takipte Kalın!

Dikkatini Çekebilir

BELEDİYE VE MUHTARLIĞI KAZANANLARA VE KAYBEDENLERE

Teşekkür ve Etkili Bir Başlangıç: Seçimi kazandığınız için tebrikler! İlk adım olarak, destekçilerinize ve seçmenlere …