Anasayfa / Gündem / Bilge Nesiller Kapasite Geliştirme Projesi Sona Erdi

Bilge Nesiller Kapasite Geliştirme Projesi Sona Erdi

Bilge Nesiller olarak 2015 yılında, kurumsal ve organizasyonel kapasiteyi geliştirme amacıyla başlatılan Bilge Nesiller Kapasite Geliştirme Projesi tamamlanmıştır. Dernekler Mevzuatı Eğitimi hizmet alımı, Dernek Proje Merkezinin kurulması ve çeşitli kuruluşlar için 10 adet proje üretimi; sindirgida.com web girişim çalışması, çeşitli kurumlarla irtibat ve ağ çalışmaları, dernek broşür, çanta, ajandası ve dernek uzmanlarının kartvizitlerinin hazırlanması, tanıtım videosu ve sunumunun hazırlanması… gibi birçok çalışma yapıldı.

Bilge Nesiller Kapasite Geliştirme Projesi yaklaşık 9.000 TL ye mal olmuştur. Tüm bu çalışmaların ön hazırlık ve temel esasları hazırlanarak raporlandı, ilgili yerlere başvurular yapıldı.

Bilge Nesiller Kapasite Geliştirme Projesi Koordinatör Yardımcısı Süleyman Çetin; “ Özellikle sindirgida.com web girişim çalışması çok önemli bir çalışmadır. Diğer yandan eğitimler ve kurumsal çalışmalar yapıldı. Projemiz bitti. Şimdi tüm bu çalışmaların meyvesini toplamak için bazı sonuçları beklemek durumundayız. İnşallah önümüzdeki günlerde uzun vadeli olarak Bilge Nesillerin projelerini ve faaliyetlerini İnşallah Sındırgı halkına başta olmak üzere memleketimize sunacağız. Bilge Nesiller olarak kurumsal alt yapımızı tam donanımlı geliştirdik. Biz yapacağımızı sivil toplum olarak yaptık gerisi devletimizde ve ilgililerin desteğine kaldı.” dedi.

Bilge Nesil Gençlik ekinin önümüzdeki günlerde bilişim hakkında bir projesi başlayacaktır. Diğer yandan devam edilen projeler içinde faaliyetler devam etmektedir.

Yazar: Bilge Nesil Enstitüsü

Balıkesir merkezli kurulan ‘Bilge Nesil Enstitüsü’ özellikle Balıkesir ve çevresinde başta olmak üzere çeşitli çalışmalar ve projeler yapmak vazifesi ile kültürel ve tarihi değerleri gözeterek, akılcı, dinamik, itibarlı, etik değerlere bağlı, güçlü ve dinamik bir Sivil Toplum Kuruluşu ufkuyla hareket eder. Sındırgı Araştırmaları için Takipte Kalın!

Dikkatini Çekebilir

Çanakkale Geçilemedi..

“Çanakkale dediğin manasızdır sanma sen,Oradaki şehitlerdir tarihlere şan veren,Vatan toprağı için can ile serden geçen,Korkuyor …