Anasayfa / Eğitim ve Bilişim / Bilge Nesil’ler Ortadoğu’nun Parlayan Yıldızı Lübnan’da

Bilge Nesil’ler Ortadoğu’nun Parlayan Yıldızı Lübnan’da

Bilge Nesil Enstitüsü Başkan Yardımcımız, Çevre Mühendisi – Proje Uzmanı aynı zamanda Karikatürist Süleyman Çetin 6.MWF Programında Lübnan’daydı.

Genel kurul salonundaki konuşmasında “Güney Marmara ve İç Ege’nin En Bakir Dağı; Ulus İçin; Dağlık Ekosistemlerde Ekoturizm Projesi” sunumundan sonra, Kendisinin 12.sergisi olan ENVİRONMENTAL AWARENESS karikatür sergisini açtı. 5 gün boyunca çevre bilinci temasını işlediği sergi Beyrut – Brummana Uluslararası Grand Hill Hotel Salonunda sergilendi.
Süleyman Çetin : 
” Karikatür sanatı evrensel bir dildir yazı olmadan insanlara çeşitli mesajlar verir. Ben bir Çevre Mühendisiyim ve Doğalşehir isimli Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde doğup büyüdüm bu sebeple özellikle bu alanda birçok eser ürettim. Küresel ısınmanın ve iklim değişikliğinin yoğun hissedildiği bir zamandayız. Uluslararası düzeyde mesajlarımızı vermemiz ve acil birşeyler yapmamız gerekiyor. 
Ben burada dünyaya örnek olabilecek yeni bir şehircilik olgusu olan ve bu konuda ilk adımı atan “Doğal Şehir” Sındırgı’nın ekoturizm potansiyelini Ulus dağı coğrafyasınının değerlerini anlattım. 
Şimdide bu karikatür sergimde 4 tanesi ulusal ve uluslararası yarışmalarda derece alan karikatürlerden oluşan Yurt dışındaki 2. sergim ve toplamda 12. kişisel sergimi Lübnan Beyrut’ta açtım . Özellikle Lübnanlı genç aktivistler ve sanatçılar sergimize büyük ilgi gösterdi.” dedi.

Yazar: Bilge Nesil Enstitüsü

Balıkesir merkezli kurulan ‘Bilge Nesil Enstitüsü’ özellikle Balıkesir ve çevresinde başta olmak üzere çeşitli çalışmalar ve projeler yapmak vazifesi ile kültürel ve tarihi değerleri gözeterek, akılcı, dinamik, itibarlı, etik değerlere bağlı, güçlü ve dinamik bir Sivil Toplum Kuruluşu ufkuyla hareket eder. Sındırgı Araştırmaları için Takipte Kalın!

Dikkatini Çekebilir

Yörüklerde Duşak Kesme Geleneği

Yörüklerde “duşak kesme” töreniBebeklerin ilk adımlarını düz basacağına, hayat yolundaki adımlarını doğru atacağına ve her …