Anasayfa / Bilge Nesil / BİLGE NESİL’den NEZAKET ZİYARETİ

BİLGE NESİL’den NEZAKET ZİYARETİ

Sındırgı’nın Genç ve dinamik STK’sı olarak Belediye Başkanını nezaket ziyaretinde bulunduk. Samimi bir ortamda gerçekleşen toplantıda Başkanımız Muhammet Asil ÇETİN Belediye Başkanı Ekrem Yavaşa çiçek taktim etti.
Toplantıda Sındırgı’nın kalkınma modeli turizmin bugünü ve geleceği, Sındırgı’nın vitrininde olan değerler, kalkınma projeleri, gençlere yerel yönetimlerin bakışı gibi konular konuşuldu.
Başkan Muhammet Asil ÇETİN Yaptığı konuşmasında; Sındırgı’nın genç ve dinamik STK’sı olarak nezaket ziyaretinde bulunuyoruz. Sındırgı sevdalısı gençler olarak buradayız, burada bulunan herkesin kendini geliştirdiği bir alan var. Sındırgı’ya yaptığımız çalışma ve projelerde belediyeyle daha sıkı iş birliği içinde olmayı arzu ediyoruz. Biz Sındırgı’nın geleceğiyiz ve gelecekte güzel bir Sındırgı görmek için çalışıyoruz. Bu konuda büyük ve etkin hayallerimiz var. Sındırgı’nın kalkınma modeli turizm bugün tabanda yeterince destek görmüyor bu konuda birlikte etkin çalışmalar yapmalıyız. Bu topyekün bir seferberliği gerektirir. Esnafıyla, sivil toplumuyla, kamu kurumlarıyla daha sıkı işbirliği gerektirir, futboldaki gibi paslaşarak takım oyununu hakim kılmalıyız. Sındırgı’nın en büyük sorunu işsizlik, belediye iş bulma kurumu olmayabilir ama yatırımcıyı çekecek strateji hamleleri yapması gerekir. Madem bu meydan benim, kocabaş benim diyorsunuz o zaman devlet başa… Yaptığınız çalışmalar Sındırgı için çok değerli, devletin ve milletin gücünü temsilen güzel bir binadasınız hayırlı olsun. Bize verdiğiniz destekler için de çok teşekkür ederiz. Sındırgı siyasi çekişmelerden yeterince kaybetti. Ekiplerimizi etkin şekilde çalıştırıp etkili stratejiler ve uygulamalar yapmalıyız. Bu konudaki çalışmalarımızı görüyorsunuzdur. Uluslararası hibeleri ve yatırımları Sındırgı’ya çektik. Geçmişi ihya geleceği inşaa etmeye çalışıyoruz. Şu sıcak günlerde Sındırgı’nın vitrininde bulunan meydan ve sokakların tozsuz ve düzgün olması lazım, bu konuda esnafımız da halkımız da şikayetçi.
Şeyh edebalinin Osman Gazi’ye dediği gibi ‘’Yükünüz ağır, işiniz çetin, gücünüz kıla bağlı, Allah Teala yardımcınız olsun.” dedi.

Belediye Başkanı Ekrem Yavaş da “Sizler Sındırgı’ya güzel çalışmalar yapıyorsunuz. Geçmiş ile geleceğe köprü kuran Bilge Seramik & Sanat Atölyesi için ve diğer projeleriniz için Belediye olarak desteğe varız. 
Sındırgı için birlikte çalışıp hikayesi olan ürünler üretmeliyiz. İlçemizde yağcıbedir gibi çok köklü ve zengin bir kültür var bunu her alanda öne çıkarmalıyız. Kılavuzumuz geçmiş, kültür ve gelecek gibi 3 sac ayağında olmalıdır.” dedi.

Sırayla söz alan Bilge Nesil ekibi de “Üreten Kadın Kazanan Sındırgı Projesi” için yer tahsis etmesi konusunda Belediye Başkanı Ekrem Yavaş’a teşekkürlerini sundu. Konuşmaya katılan Yıldırım Eczanesinin sahibi Yıldırım Ağaoğlu’ndan da bu proje için destek sözü alındı.

Nezaket ziyareti için teşekkür eden Ekrem Yavaş ile samimi bir ortamda gerçekleşen toplantı sonucunda hatıra fotoğrafı çekildi.


Yazar: Süleyman Çetin

Sındırgı'da doğup büyümüş, Kendini geliştirmek ve memleketine daha iyi hizmet edebilmek için uzaklara, Balıkesir'den çook uzaklara, gurbete gitmiş Balıkesir sevdalısı bir Mühendis.. "Doyduğum yer değil, SEVDALI OLDUĞUM BALIKESİRDİR VATANIM" demiş ve almış kalemini başlamış yazmaya..

Dikkatini Çekebilir

BELEDİYE VE MUHTARLIĞI KAZANANLARA VE KAYBEDENLERE

Teşekkür ve Etkili Bir Başlangıç: Seçimi kazandığınız için tebrikler! İlk adım olarak, destekçilerinize ve seçmenlere …

Bir yorum

  1. Belediyeler herşeyin kendisinin yapacağına inanmış.. Ne dernek ne de kaymakamlığa ihtiyaç var diye düşünüyor. Bedava akıl alıp yapmaya çalışmak istiyor ama bocalıyorlar.
    Bu anlayış ve herşeyin siyasetle halledileceği algısı yüzünden Belediye den size fayda gelmez.