Anasayfa / Bilge Nesil / Derneğimiz “Daha Yeşil Bir Dünya İçin Genç Gel; Gençlik Forumu Düzenledi

Derneğimiz “Daha Yeşil Bir Dünya İçin Genç Gel; Gençlik Forumu Düzenledi

Bilge Nesil Gençlik Derneği’nin kurucu üyesi olduğu ve sekreteryasını yürüttüğü “Daha Yeşil Bir Dünya İçin Gençlik Platformu“, Sivil Düşün AB Programı kapsamında gerçekleştirilen İklim Eylemi Fuarında “Daha Yeşil Bir Dünya İçin Genç Gel; Gençlik Forumu” düzenledi.

daha-yesil-bir-dunya-icin-genclik-platformuODTÜ Vişnelik Tesislerinde 21 Ekim’de düzenlenen Forum’da; kısaca 2015 yılı sonunda kurulan Daha Yeşil Bir Dünya İçin Gençlik Platformunun kuruluş aşaması, amaçları ve bugüne kadar gerçekleştirdiği etkinlikler paylaşıldıktan sonra (sunum için tıklayınız), platforma üye sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin ve diğer Forum katılımcılarının gençlerin çevre ve iklim konularında bilinçlendirilmeleri, bu konularda düzenlenebilecek proje ve etkinlikler ve ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik politika önerileri içerecek raporlar hazırlanması konularında görüş alışverişinde bulunuldu.

Forumun taslak sonuç bildirgesine önümüzdeki günlerde buradan ulaşılabilecek. Taslak sonuç bildirgesi, katılımcıların görüş ve önerilerinin iletilmesini müteakip son halini alacak ve hem bu sayfadan kamuoyuna duyurulacak, hem de ilgili kurum ve kuruluşlara gönderilecektir.

Foruma katılarak katkı veren tüm ilgililere teşekkür ediyor, bu vesileyle çevre ve iklim konularında duyarlı tüm birey ve kurumları, Daha Yeşil Bir Dünya İçin Gençlik Platformuna katılmaya ve/veya gönüllü olarak Platformun çalışmalarına destek vermeye davet ediyoruz.

Konuyla ilgili talep, görüş ve öneriler, Platform Mentörü Mustafa ÇETİN‘e; cetin516@gmail.com veya Bilge Nesil Gençlik Derneği temsilcisi Süleyman ÇETİN’e; suleymancetin10@gmail.com  e-posta adreslerinden ulaştırılabilir.

daha-yesil-bir-dunya-icin-genc-gel-6-768x512

daha-yesil-bir-dunya-icin-genc-gel-1-768x509
Bilge Nesil Gençlik Derneği üyesi Yük.Orman Mühendisi Mustafa Çetin ve Dernek temsilcimiz Çevre Mühendisi Süleyman ÇETİN, sekreteryasını yürüttüğü Daha Yeşil Bir Dünya İçin Gençlik Platformunu, TRT FM’de anlattılar.

 

daha-yesil-bir-dunya-icin-genc-gel-9
Bilge Nesil Gençlik Derneği temsilcisi Çevre Mühendisi Süleyman ÇETİN ve Sahipkıran AKADEMİ Başkanı Emre AYDIN , derneğimizin sekreteryasını yürüttüğü Daha Yeşil Bir Dünya İçin Gençlik Platformunu, Meteoroloji FM’de anlattılar.

 

daha-yesil-bir-dunya-icin-genc-gel-2-768x512 daha-yesil-bir-dunya-icin-genc-gel-5-768x270 11-768x432 10-768x432 6-768x432 4-768x512 7-768x432 daha-yesil-bir-dunya-icin-genc-gel-4-768x514

Yazar: Muhammet Asil Çetin

Ekonomist olarak öğrendiklerini, beğendiklerini hep Sındırgı için de istemiş, projeler hazırlamış, yazılar yazmış, Sındırgı için hayallerini yarınlara saklamış Sındırgı'da Yaşam proje koordinatörü. Aynı zamanda Bilge Nesil Gençlik Dernek Başkanı ve Gençlik Lideri.

Dikkatini Çekebilir

KÖYDE ÇÖP OLMAZ

Köy yaşamında israf ve atık kavramları neredeyse yoktur. Her şey doğaya saygı ve sürdürülebilirlik anlayışıyla …