Anasayfa / Eğitim ve Bilişim / Eğiten Duvarlar, Bilge Nesil Projesi

Eğiten Duvarlar, Bilge Nesil Projesi

“Eğiten Duvarlar, Bilge Nesil” projesi kapsamında İstanbul’da özel bir okula yaptığımız tasarımlarımız sınıflarımıza renk kattı, hemde kör duvarları bilge nesiller için ilham kaynağı haline getirdi.
İlk çalışmamız olan bu uygulama ile okulda eğitim gören (yaşayan) öğrencilerimizin ilham alması için tarihten kişilerin sözleri, İstanbul silueti gibi çalışmalarla süslendi. Dönem dönem değişecek ve yeni tasarımlar yapılacak sınıflarda canlılığı ve değişikliği gözetmekteyiz.

Sınıf tasarımı yarışmalarıyla da öğrencilerin kendi sınıfının tasarımını kendilerinin yapması böylece de üretkenlik ve hayal kurma güdülerinin gelişmesi de hedeflenmekte.
Darısı Sındırgı’daki okullarımıza.

Yabancı dil ve sayısal zeka sınıfları
Tarih ve Coğrafya Sınıfı
Lavabolardan bir görünüm
koridordan sınıflara giriş

 

Yazar: Muhammet Asil Çetin

Ekonomist olarak öğrendiklerini, beğendiklerini hep Sındırgı için de istemiş, projeler hazırlamış, yazılar yazmış, Sındırgı için hayallerini yarınlara saklamış Sındırgı'da Yaşam proje koordinatörü. Aynı zamanda Bilge Nesil Gençlik Dernek Başkanı ve Gençlik Lideri.

Dikkatini Çekebilir

Yörüklerde Duşak Kesme Geleneği

Yörüklerde “duşak kesme” töreniBebeklerin ilk adımlarını düz basacağına, hayat yolundaki adımlarını doğru atacağına ve her …