Anasayfa / Gündem / Sındırgı Devlet Hastanesi Geçmişi

Sındırgı Devlet Hastanesi Geçmişi

Sındırgı Devlet Hastanesi GeçmişiSındırgı Devlet Hastanesi Geçmişi, Yeri ve Sağlık Hizmetleri 

Sındırgı Devlet Hastanesi 1973 Yılında 10 yataklı sağlık merkezi olarak hizmete açılmıştır. Daha sonra, 1980 yılında 25 yatak kapasitesine çıkartılmıştır. 1990 yılında ise devlet-vatandaş işbirliğiyle 50 yatak kapasiteli ek bina inşaatına başlanmış, 1992 yılında da tamamlanarak eski bina (sağlık merkezi) gerekli onarımdan geçirilerek 75 fiili yatak kapasitesiyle hizmet veren devlet hastanesi statüsüne kavuşturulmuştur.

 

Sağlık Bakanlığının 2010/50 Sayılı hastaneler genelgesine istinaden Sındırgı Devlet Hastanesinin fiili yatak kapasitesi düşürülmüştür. 2005 yılında hayırsever Hacı Zühtü KANDEMİR tarafından ana binaya ek olarak C blok yapılarak 2010 yılında hizmete açılmıştır. 2013 yılından bu yana 36 yatak kapasite ile hizmet vermeye devam etmektedir.

Sındırgı Devlet Hastanesi ‘nin özellikle çok önemli “çocuk, göz, ortopedi” alanlarında desteklenmesi, doktor takviyesi gerektiği Sındırgılı halk tarafından dile getiriliyor.

Sındırgı Devlet Hastanesi Geçmişi, Yeri ve Sağlık Hizmetleri

 

 

Yazar: Mustafa Çetin

Mustafa Çetin, Orman ve Su İşleri Bakanlığında 'Orman Yüksek Mühendisi' olarak çalışmaktadır. Ormancılığın SosyoEkonomisi ve kırsal kalkınmayla ilgilenmekte olup Doğa ve Sındırgı yazıları ile Sindirgida.com sitemize katkı sağlayacaktır. Kendisinin Sındırgı ve çevresini tanıtan anlatan "Bir İlçede Tarih, Kültür ve Tabiat; Sındırgı" kitabı mevcuttur.

Dikkatini Çekebilir

BELEDİYE VE MUHTARLIĞI KAZANANLARA VE KAYBEDENLERE

Teşekkür ve Etkili Bir Başlangıç: Seçimi kazandığınız için tebrikler! İlk adım olarak, destekçilerinize ve seçmenlere …