Anasayfa / Gündem / Meydan Projesinde Sona Doğru

Meydan Projesinde Sona Doğru

Sındırgı Belediye Binası bitmek üzere.. Geleneklere bağlı kalınmasa da modern bir çalışma olmuş ancak eksikleri var elbette. Bitmesini 4 gözle tüm Sındırgılılar beklemekte..

Peki Sındırgı Meydan Projesi Nedir?
Balıkesir Büyük şehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanlığınca tasarlanıp başlanan projede kapalı otopark ve tabi bununla birlikte kent meydanı düzenlemesi ve belediye binasının yenilenmesi projeye dahil. Saat kulesi ve mermer üzerine oyulmuş Kuva-i Milliye anıtı eklemeleri ile son hallerine yaklaşan proje, ışıklandırma ve altyapının tamamlanması ile bitirilecek.

Çok Sıkışık, Beton Yığını Oldu Her Yer

Vizyon proje ve Sındırgı Vitrini olarak bakılan projeden memnun kalmayanlar da var tabi.. Daha çok, geniş meydanın daraltılması, yolların eskisinden çok daha dar olması ve kaldırımlara beton engeller halkı rahatsız etmekte..  Tabi eski heykelin kaldırılıp, Atatürk heykeli diye konulan heykelin ise “Benzememesi” ve “Fuzuli para” harcanmasından dolayı tepki daha fazla. Sitemizin yazarından gelen tasarım daha güzel ve Sındırgılılarca daha anlamlı bulundu. (O yazı)  – (Yazının Sosyal Medyadaki İzleri)

Manifaturacılar Çarşısına Bakım Yapılıyor
Manifaturacılar çarşısı da meydan projesi ile elden geçiyor. Meydana bakan tabelalar tek standarda getirilmeye çalışıyor. Güzel bir uygulama olduğunu düşünüyorum. Karman çorman durmasından iyidir.
Şuan tüm belediyelerin gündeminde olan “Engelleri kaldırıyoruz”, “Engelsiz Kaldırımlar” akımı ilçemizi de etkilemiş olacak ki bu konuda da çalışma yapılacağı söylenmiş fakat vatandaşın da dert yandığı kaldırım taşları bu düşünce ile çelişmekte..

Projenin bitmesini çoğu Sındırgılı gibi biz de 4 gözle beklemekteyiz..

Siz nasıl buluyorsunuz projeyi? Ne gibi eklemeler yapılabilir yada Neler göze batıyor?

“Siyah cama Belediye Logosu konulması güzel olurdu” diye öneride bulunan bir hemşerimizin önerisiyle biz O logoyu koyduk fakat Sitemizin Logosunu koyduk.. Böyle daha güzel oldu..

Yazar: Hakan N.

Yüreğilli Kitap okumayı ve şiir yazmayı seven, İstanbul'da 657'ye tabi memurum.

Dikkatini Çekebilir

BELEDİYE VE MUHTARLIĞI KAZANANLARA VE KAYBEDENLERE

Teşekkür ve Etkili Bir Başlangıç: Seçimi kazandığınız için tebrikler! İlk adım olarak, destekçilerinize ve seçmenlere …