Anasayfa / Sındırgı Araştırma ve Tanıtım / Değerlerimiz / Yöresel Sözlük Proje Ekibi

Yöresel Sözlük Proje Ekibi

Yöresel Sözlük Projesinin ekibi bütün hemşehrilerimizdir. Çünkü bu projede amaç yöresel kelimelerimizin bir arşiv çalışması ile gelecek nesillere aktarılabilmesidir. Dolayısıyla hemşehrilerimiz doğrudan bu proje içerisinde yer almaktadır. Özellikle yaşça büyüklerimiz, hala gündelik hayatlarında yöresel kelimelerimizi sıklıkla kullanmaktadırlar. Gençlerimizin, duydukları, öğrendikleri yöresel kelimelerimizi paylaşarak, yapılacak olan arşiv çalışmasına katkıda bulunmaları, onları doğrudan bu projenin birer üyesi yapmaktadır.

Özellikle duyarlı ve ilgili hemşehrilerimizin özverili çalışmalarıyla, kapsamlı bir yöresel sözlük hazırlayarak, unutulmaya yüz tutan kültür öğelerimizden biri olan kelimelerimizi, çocuklarımıza sağlıklı bir şekilde aktarabileceğiz. Bunun mutluluğunu şimdiden hissediyoruz.

Tabi bu konuda öncü olanlar “Bilge Nesil Gençlik Bilişim Sanat ve Turizm Derneği”  başkan, başkan yardımcısı ve dernek üyeleridir. Bu konudaki gayretlerinden dolayı her birerine teşekkür etmek isteriz.

Bilge Nesil Gençlik Derneği’in “Sındırgı’da Yaşam” portalı üzerinden yayınlanan bu sözlük çalışması finansal destek ile basılı hale getirilecektir.

İstifadenize sunulur.
http://sindirgida.com/yoresel-sozlugumuz/

Yazar: Bilge Nesil Enstitüsü

Balıkesir merkezli kurulan ‘Bilge Nesil Enstitüsü’ özellikle Balıkesir ve çevresinde başta olmak üzere çeşitli çalışmalar ve projeler yapmak vazifesi ile kültürel ve tarihi değerleri gözeterek, akılcı, dinamik, itibarlı, etik değerlere bağlı, güçlü ve dinamik bir Sivil Toplum Kuruluşu ufkuyla hareket eder. Sındırgı Araştırmaları için Takipte Kalın!

Dikkatini Çekebilir

SINDIRGI TOROS PİYASASI-4

Renault 12’yi Satmak Kolaydır. Araçların kilometre sayacı 99.999’u gösterdikten sonra sıfırlanır ve yeniden başlar. Alıcılar …