Anasayfa / Bilge Nesil / Sındırgı’ya Sivil Toplum Girişimiyle Sosyal Sorumluluk Projesi Olan Kitap Kafe Kuruluyor

Sındırgı’ya Sivil Toplum Girişimiyle Sosyal Sorumluluk Projesi Olan Kitap Kafe Kuruluyor

Yeryüzü Melekleri Derneği ile Bilge Nesil Enstitüsü’nün birlikte organize ettikleri “Bilge Nesiller İçin..” sloganıyla başlatılan sosyal sorumluluk çalışmasıyla Sındırgı İlçesine Kitap Kafe kurulacak. Kitap dostları açılışı beklemeden şimdiden evdeki kitaplarını Bilge Nesil Enstitüsü Binasına ve derneğin Sındırgıdaki ofisine gönderiyor.

HEDEFİMİZ 5000 KİTAPLI BİR KİTAP KAFE PROJESİ

2015 yılından beri birçok sosyal sorumluluk projesi yürüten Bilge Nesil Enstitüsü başkanı Muhammet Asil Çetin konuyla ilgili şöyle konuştu: “Yeryüzü Melekleri Derneği ile birlikte gerçekleştirdiğimiz kitap toplama kampanyasıyla Sındırgı’ya eksik gördüğümüz bir mekanı kazandıracağız. Çay ve kahvenin ücretsiz olacağı ayrıca sanatsal kursların, kariyer eğitimlerinin, kültür gezilerinin ve gönüllülük faaliyetlerinin de olacağı  “Sındırgı Kitap Kafe” projemiz gençlerimize değer katacak. Sındırgı Belediyesi’nin de büyük destek olduğu ve yer tahsis ettiği projemizde hedefimiz, 5000 kitaplı bir kitap kafe kurmaktır. Amacımız; bilge nesiller için nezih, ferah, temiz, sakin, kolay ulaşılabilir ve donanımlarını arttırabilecekleri bir mekan  kurmaktır. Gençlerimize herkes eleştiri yöneltiyor ve geleceklerinden endişe ediyor, bizler sivil toplum kurumları olarak elimizi taşın altına koyduk ve bu sosyal sorumluluk projesini başlattık. Kitap toplama kampanyamıza herkesin desteğini bekliyoruz. ” dedi.

Kitap Toplama Kampanyası için dernek gönüllüleri kitap bağışı yapmak isteyenleri Kültür Caddesi Bilge Seramik ve Sanat Merkezi’ne davet ediyor.

ADRES:KÜLTÜR CADDESİ.BİLGE SERAMİK &SANAT MERKEZİ NO:43 SINDIRGI /BALIKESİR  

GSM: 535 849 31-50

Yazar: Bilge Nesil Enstitüsü

Balıkesir merkezli kurulan ‘Bilge Nesil Enstitüsü’ özellikle Balıkesir ve çevresinde başta olmak üzere çeşitli çalışmalar ve projeler yapmak vazifesi ile kültürel ve tarihi değerleri gözeterek, akılcı, dinamik, itibarlı, etik değerlere bağlı, güçlü ve dinamik bir Sivil Toplum Kuruluşu ufkuyla hareket eder. Sındırgı Araştırmaları için Takipte Kalın!

Dikkatini Çekebilir

KÖYDE ÇÖP OLMAZ

Köy yaşamında israf ve atık kavramları neredeyse yoktur. Her şey doğaya saygı ve sürdürülebilirlik anlayışıyla …